ATLETIKA MINIFOTBAL BASKETBAL FLORBAL VOLEJBAL HÁZENÁ PLAVÁNÍ

Aktuality

Čtvrtý ročník Sportovní ligy základních škol nabídne republiková finále opět před televizními kamerami

Publikováno Ostatní Sezóna 2017 - 2018

Čtvrtý ročník Sportovní ligy základních škol o Pohár ministra školství nezadržitelně spěje ke svému vrcholu. V průběhu jara čeká nejvýznamnější soutěž školní mládeže v České republice série republikových finále v šesti odvětvích. O cennou trofej v kategorii staršího žactva budou bojovat nejlepší chlapecká a dívčí družstva v atletice, basketbalu, florbalu, házené, minifotbalu a volejbalu. V září k nim přibude také sedmá disciplína – plavání.

O tom, jak populární je Sportovní liga základních škol mezi žáky, napovídají výstižně dva statistické údaje – jen v minulém školním roce dokázala tato akce rozpohybovat 154 077 dětí ze 7 715 škol. Podobné počty však hlásí organizátoři z Asociace školních sportovních klubů ČR také v právě probíhajícím ročníku.

Budoucí hvězdy českého sportu se navíc stejně jako loni ocitnou na televizních obrazovkách. Generálním mediálním partnerem soutěže se opět stala Česká televize, která bude prostřednictvím přímých přenosů na ČT sport vysílat rozhodující fáze republikových finále ve všech odvětvích.

„Sportovní liga základních škol je akcí, která se vyznačuje špičkovou sportovní i organizační kvalitou. Její význam násobí přímé televizní přenosy z jednotlivých republikových finále, což je v této věkové kategorii naprostý unikát. Rodiče, školáci i široká veřejnost se tak mohou na vlastní oči přesvědčit o její úrovni. To je však pouhý vrchol ledovce, neboť tato soutěž vytváří především obrovskou sportovní základnu ve školách, zapojujících se do místních, okresních či krajských kol až po republiková finále. Velice se nám vydařil výběr disciplín, které nepochybně patří do základních škol. Výbornou volbou v minulém ročníku bylo zařazení plavání, čímž jsme zapojili také děti na I. vzdělávacím stupni. Osobně letos očekávám rekordní účast žáků, krásné a dramatické souboje i pokračování skvělé kvality v duchu fair play – i to je totiž jedno z hlavních poslání Sportovní ligy, zejména v kontextu právě skončených zimních olympijských her. Věřím, že je před námi další mimořádně vydařený ročník, na který se velice těším,“ říká Svatava Ságnerová, viceprezidentka Asociace školních sportovních klubů ČR.

Termíny a dějiště republikových finále

Jako první změří síly v republikovém finále ve dnech 19. a 20. března v Praze florbalisté. Šest nejlepších chlapeckých a stejný počet dívčích družstev, která projdou náročným kvalifikačním sítem, zde přivítají multifunkční sportovní hala Jedenáctka VS a Sportovní hala Jižní Město. Právě v nich nastupují ke svým extraligovým duelům vynikající extraligové týmy mužů a žen Fat Pipe Chodov a ženský celek Ivanti Tigers Jižní Město.

Po měsíční přestávce přijdou na řadu 19. a 20. dubna ve Frýdku-Místku házenkáři. Také zde je čeká špičkové prostředí, neboť ve Sportovní hale 6. ZŠ Pionýrů hrají extraligové zápasy muži celku Pepino SKP Frýdek-Místek.

Basketbalisty bude 25. a 26. dubna hostit sportovní hala Armex Sportcentrum Děčín, v níž působí BK Děčín, přední klub elitní Mattoni NBL. Děčín v současné době prožívá velký basketbalový boom, a tak není pochyb, že zejména mladí fanoušci zde vytvoří bouřlivou atmosféru.

Kluci a děvčata holdující minifotbalu se nastěhují 24. a 25. května do Uherského Hradiště na plochu moderního stadionu Miroslava Valenty, který je domácím hřištěm pro 1. FC Slovácko.

Nejlepší školní volejbalisty pozve 31. května a 1. června komplex KV Areny v Karlových Varech. Moderní hala hostila například v roce 2011 mistrovství Evropy mužů a bývá pravidelným dějištěm nejrůznějších kvalifikačních střetnutí.

Mladým atletům bude tradičně stačit jediný den – 12. červen, kdy jim své zázemí nabídne atletický stadion v Olomouci. Tento stánek s umělým povrchem a osmi drahami patří k nejútulnějším v České republice a konají se na něm nejvýznamnější domácí soutěže ve všech věkových kategoriích.

Program čtvrtého ročníku Sportovní ligy základních škol poté uzavře 13. září plavecké finále v Bazénu Slovany v Plzni.

V akci deset patronů

Už od prvního ročníku Sportovní ligy základních škol se velice osvědčilo aktivní zapojení současných i bývalých úspěšných českých reprezentantů. Každé odvětví získá svého slavného patrona, jenž děti inspiruje příkladem i radami a také se účastní závěrečných akcí.

Tentokrát se však obvyklá šestice předních sportovců výrazně rozrostla, neboť své vlastní patrony letos mají chlapci a dívky v basketbalu, florbalu a házené. Desítku sportovních garantů tak tvoří – atletika: Michaela Hrubá (USK Praha), basketbal: Robert Landa (BK Děčín) a Tereza Vorlová (mistryně světa v 3×3 basketbalu, trenérka Sokola Pražský), florbal: Tom Ondrušek (Fat Pipe Florbal Chodov) a Dominika Kubišová (Ivanti Tigers Jižní Město), házená: Vojtěch Petrovský (SKP Frýdek-Místek) a Lenka Roháčková (TJ Sokol Poruba), plavání: Simona Baumrtová (TJ Slávie Chomutov), minifotbal: Michal Sadílek (PSV Eindhoven), volejbal: Ondřej Hudeček (VK ČEZ Karlovarsko).

Sportovní liga základních škol však zdaleka není pouze bojem o branky, body a vteřiny. Její organizátoři se v průběhu jednotlivých republikových finále starají o zajímavou sportovní, společenskou i edukativní nadstavbu. Jiné to nebude ani v tomto roce.

Po skončení soutěžního pořadu úvodního dne – s výjimkou jednodenního finále atletiky – čeká účastníky bohatý zábavný a akční program nazvaný All Star Game. Do něj se zapojí nejen samotní žáci, ale také patroni sportů. Školáci tak po boku svých velkých vzorů absolvují nejrůznější dovednostní soutěže, exhibice a modelové tréninky, součástí budou opět besedy, rozhovory, autogramiády i společné fotografování.

Jak se přihlásit do soutěže Sportovní ligy ZŠ v plavání?

Publikováno Plavání Sezóna 2017 - 2018

Školy se k účasti přihlásí pomocí elektronického registračního formuláře na nových webových stránkách www.plavanislzs.cz.. Následně obdrží kontaktní osoba školy potvrzovací e-mail s formulářem, do kterého bude plavecká škola vyplňovat časy žáků. Tento formulář kontaktní osoba školy vytiskne a předá k vyplnění plavecké škole. Ta do něj zaznamená výsledky žáků. Následně kontaktní osoba školy tento formulář ofotí mobilním telefonem či ho oskenuje a odešle ho e-mailem na [email protected] k centrálnímu zpracování na sekretariátu AŠSK. Průběžné výsledky budou zobrazovány na webových stránkách Sportovní ligy základních škol. Administrativní aplikace bude provozována na doméně www.plavanislzs.cz.

Podrobný postup k registraci i zaslání výsledných časů žáků pro kontaktní osoby škol naleznete níže.

RF plavání

Postup k přihlášení a zadávání výsledků žáků

1) Jděte na stránku http://www.plavanislzs.cz/registrace, kde naleznete přihlašovací formulář pro základní školy k registraci do soutěže.

2) Do formuláře jako kontaktní osoba ZŠ vyplňte údaje o škole (název, adresu, kraj, IČO, velká/malá) a informace o sobě (e-mail, telefon). Uvedený e-mail bude sloužit ke komunikaci mezi ZŠ a AŠSK. Po vyplnění registračního formuláře se data zobrazí v administrátorské části v tabulce přihlášených škol. Administrátor na sekretariátu AŠSK nově registrované ZŠ zkontroluje a potvrdí.

3) Jako kontaktní osoba školy obdržíte potvrzovací email, který bude obsahovat zadané údaje a formulář na vyplnění změřených časů žaků. Tento formulář si vytiskněte a vezměte s sebou pro zápis měření. V případě více turnusů výuky plavání použijte formulář vícekrát.

4) Formulář předejte plavecké škole, která soutěž organizuje. Ta přímo do formuláře vyplní dosažené časy žáků v plaveckém kurzu a předá vám ho zpět.

5) Vyplněný formulář s časy žáků zašlete elektronicky na administrátorský email [email protected] např. ofocením z mobilního telefonu či naskenováním. Administrátor AŠSK následně přepíše výkony žáků do aplikace, ve které se výsledné časy přepočtou na body.

6) E-mailem obdržíte potvrzení a zároveň URL adresu, kde si můžete výsledky zkontrolovat. Celkové výsledky se budou zobrazovat průběžně (první tři v kraji). Pokud chcete vidět celkové pořadí škol v kraji, rozklikněte vybraný kraj. Prohlédnout si můžete také nejlepší časy dané školy v kraji.

 

3. ROČNÍK SPORTOVNÍ LIGY ZŠ NA OBRAZOVKÁCH ČT SPORT!

Publikováno Ostatní Sezóna 2017 - 2018

Atletika, basketbal, florbal, házená, minifotbal, plavání a volejbal. Neopakovatelná atmosféra plná dramat, bojů, emocí, slz i radosti. Tahle podívaná bude stát za to.

 

Ohlédnutí generálního mediálního partnera SLZŠ České televize bude mít premiéru v sobotu 14. října od 15,20 hodin na programu ČT Sport a zavede diváky do hal a na stadiony ve všech sedmi městech, v nichž se ve školním roce 2016/2017 uskutečnila republiková finále jednotlivých sportů.

Reprízy si můžete naladit i 16. října v 15,00 a 19. října v 7,10 na ČT Sport nebo sledovat online na:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/11243978549-sportovni-liga-zakladnich-skol/21747129412/

 

3. ročník Sportovní ligy základních škol 2016/2017 je za námi…

Publikováno Ostatní Sezóna 2016 - 2017

Atletika, basketbal, florbal, házená, minifotbal, plavání a volejbal. Všech sedm sportovních disciplín se stalo velice vydařenou přehlídkou zázemí českého sportu na základních školách i jeho budoucích hvězd. Mimořádně prestižní soutěž, vynikající kvalita výkonů, obrovská motivace k pravidelnému pohybu, skvělá atmosféra, maximum emocí a výborná organizace všech republikových finále – právě tyto atributy nejčastěji spojovali se 3. ročníkem Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství její účastníci, pedagogové, trenéři, funkcionáři i další hosté.

„Třetí ročník Sportovní ligy základních škol udělal po všech stránkách další výrazný krok kupředu a stal se soutěží, jejíž význam neustále roste,“Karel Kovář, náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy

Rostoucí zájem o tuto vrcholnou mládežnickou akci nejlépe dokumentují statistické údaje. Jestliže v 1. ročníku 2014/2015 se do ní zapojilo celkem 87 960 školáků5 045 základních škol a víceletých gymnázií, v následující sezoně 2015/2016 jich bylo 112 940 ze 6 316 škol a v ročníku 2016/2017 počet aktérů vyšplhal už na 154 077 ze 7 175 škol.

„Pro Českou unii sportu je podpora školního sportu zcela prioritní záležitostí. Právě ve školách se nachází nejbohatší základna českého sportu a odtud také čerpají své členy naše tělovýchovné jednoty a sportovní kluby. Jsou zde skryty velké talenty a budoucí osobnosti české reprezentace.“Miroslav Jansta, předseda České unie sportu a předseda České basketbalové federace

Tento projekt tak beze zbytku opět naplnil hlavní vizi organizátorů, jimiž jsou Asociace školních sportovních klubů ČR, Česká unie sportu a Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR – rozpohybovat žáky, nabídnout jim pravidelné a atraktivní sportovní aktivity a nasměrovat je ke zdravému životnímu stylu. A nejen to. Poskytl jim jedinečnou platformu k tomu, aby mohli měřit síly se svými vrstevníky a společně v jednom kolektivu bojovali za čest a slávu své třídy či školy. Právě uvědomování si společné sounáležitosti a spolupráce mělo ve většině případů mnohem větší význam než konečná umístění či poháry.

„Finále se mi moc líbilo. Taková atmosféra, jaká při něm panovala, se nezažije ani v ženské basketbalové lize. Myšlenka centralizované a tak dobře organizované Sportovní ligy základních škol je výborná, pro žáky je to velká motivace.“Alena Hanušová, nejlepší basketbalistka ČR 2017 a hráčka ZVVZ USK Praha

Sportovní liga základních škol o Pohár ministryně školství zaznamenala od svého zrodu vzestupný sportovní i společenský charakter. Možnost získat jeden z ministerských pohárů se ukázala jako nesmírně účinný marketingový tah, který výrazně zvýšil prestiž celé akce.  Třetí ročník však přesto představoval další zlom v pozitivním vnímání a popularitě této soutěže širokou veřejností. Generálním mediálním partnerem se totiž stala Česká televize, která prostřednictvím přímých přenosů na ČT sport odvysílala rozhodující fáze republikových finále v jednotlivých odvětvích. Tyto přenosy navíc doplňovala – podobně, jak to běžně dělá u všech významných seniorských soutěží – zajímavá studia s rozhovory, komentáři a analýzami sportovních odborníků. Sportovní liga se tak všem sportovním fanouškům prezentovala v plné kráse a nabídla báječnou reklamu v podobě špičkového mládežnického sportu.

„Kdybych se mohl vrátit do svých mladých let a někdo mi řekl, že mám možnost předvést se při turnaji v přímém přenosu České televize, tak bych se na hřišti snad roztrhal, abych se tam objevil.“Lubomír Staněk, volejbalový patron Sportovní ligy a hráč Dukly Liberec

Klíčovým mediálním partnerem projektu byl také Deník, který poskytl podpoře a prezentaci soutěží obsáhlý prostor. Především zásluhou svých regionálních redakcí informoval nejen o přípravách republikových finále nebo jejich aktuálním průběhu. Jeho redaktoři přinášeli rozhovory s mladými sportovci či jejich portréty a seznamovali čtenáře s oporami školních družstev právě z jejich regionu. Zásluhou České televize a Deníku se tak mohla veřejnost přesvědčit nejen o výkonech a dojmech účastníků závěrečných soubojů, ale také o neopakovatelné atmosféře v halách či stadionech, kde se konaly. Fanoušci – v převážné většině školáci z místních základních škol – se zúčastněnými týmy doslova žili a báječně je povzbuzovali. Odměnou jim byl krásný a zpravidla až do posledních vteřin dramatický průběh jednotlivých utkání nebo závodů. Všechna odvětví bez rozdílu přinesla urputné bitvy o každý bod, gól, setinu vteřiny nebo centimetr.

„Byly to obrovské nervy, v životě jsem nikdy nic podobného nezažila. Až po vítězství mi spadl ze srdce obrovský kámen. Věděla jsem, že odpovědnost je na mně a že holky na mne spoléhají. Modlila jsem se, ať nám to vyjde.“Andrea Vařechová, brankářka a kapitánka ZŠ Křiby Zlín po házenkářském finále

Všechna republiková finále se navíc vyznačovala bezchybnou organizací na nejvyšší úrovni. Už samotná skutečnost, že školáci o své trofeje soutěžili v moderních areálech určených pro vrcholné mezinárodní seniorské soutěže, zvyšovala motivaci všech účastníků. Na pořadatelství se aktivně podílely nejen okresní organizace Asociace školních sportovních klubů ČR, ale ve většině měst také přední kluby z extraligových soutěží i „domácí“ základní školy. Organizační štáby dokázaly všem aktérům vytvořit kvalitní a příjemné zázemí ke sportovní činnosti i odpočinku.

„Dobře si uvědomujeme, že jde o vrcholnou mládežnickou akci, kterou jsme dosud v našem regionu nepořádali. Sportovní liga základních škol má velice dobré jméno a to, že jsme hostiteli jejího vrcholu právě v minifotbalu, je vyznamenání i pro celý Zlínský kraj. Svatava Ságnerová, ředitelka republikového finále v minifotbalu a viceprezidentka AŠSK ČR

Ani ve 3. ročníku Sportovní ligy základních škol nezapomněli organizátoři na zapojení současných či bývalých vynikajících českých reprezentantů. Ti se stali patrony jednotlivých odvětví a inspirovali děti příkladem či radami a také se zúčastnil závěrečného republikového finále. Tento ročník Sportovní ligy přinesl rovněž zajímavou novinku ve formě tzv. All Star Game. Ty se konaly vždy na závěr úvodního soutěžního dne a školáci po boku svých velkých vzorů a osobností českého sportu absolvovali nejrůznější dovednostní soutěže, exhibice a modelové tréninky. Jeho součástí však byly také besedy, rozhovory, společné fotografování či autogramiády.

Někdo byl úspěšnější, dalšímu se třeba tolik nedařilo, ale za nejdůležitější považuji to, že účastníci si turnaj užívali, fotbalem se bavili a získali další motivaci. Školních soutěže by měly nabízet radost ze hry, nikoliv jejich aktéry stresovat.“Zdeněk Grygera, fotbalový patron Sportovní ligy a manažer FC Fastav Zlín

Sportovní liga se už stabilně těší významné podpoře nejvyšších představitelů místních i krajských samospráv. Účastníky tiskových konferencí, jež vždy předcházely každému republikovému finále, a poté i návštěvníky závěrečných turnajů byli primátoři a starostové pořadatelských měst, hejtmani či krajští radní. Velice ochotně přebírali záštity nad akcemi v jejich regionu. Svou přítomností tak dokládali maximální podporu mládežnickému sportu i celé soutěži a motivovali její aktéry.

„Každý chce samozřejmě zvítězit. Jsem ale přesvědčen, že projekt Sportovní ligy základních škol je nejen o výkonech a zisku těch nejcennějších medailí, ale že tato soutěž pomáhá propagovat sport, jehož neodmyslitelnými součástmi jsou mimo jiné také kamarádství a fair play,“ říká primátor statutárního města Plzně Martin Zrzavecký.

Každý ze tří dosavadních ročníků Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství posunul svou kvalitu výš. Veskrze pozitivní ohlasy, hodnocení odborníků a zejména neustále stoupající zájem školáků nenechávají nikoho na pochybách, že tato soutěž má své neodmyslitelné místo v systému českého mládežnického sportu.

 

 

Poslední republikové finále 3. ročníku SLZŠ: Velká premiéra malých plavců

Publikováno Plavání Sezóna 2016 - 2017

V Plzni vyvrcholil ve čtvrtek 14. září historicky prvním republikovým plaveckým finále 3. ročník Sportovní ligy základních škol o Pohár ministra školství 2016/2017 za účasti primátora Plzně Martina Zrzaveckého. Na rozdíl od dalších šesti disciplín Sportovní ligy – atletiky, basketbalu, florbalu, házené, minifotbalu a volejbalu – se plavání neúčastnili závodníci z kategorie staršího žactva. Soutěž byla tentokrát určena žákům čtvrtých tříd prvního stupně základních škol, kteří se v uplynulém školním roce zapojili do povinného plaveckého výcviku. Na jeho závěr absolvovaly děti závody, jejichž výsledky byly zadány do celorepublikového systému, který určil nominaci do republikového finále.

Pokračování článku ›

Video z tiskové konferenci v Plzni!

Publikováno Plavání Sezóna 2016 - 2017

Sledujte republikové finále v plavání prostřednictvím online přenosu!

Publikováno Plavání Sezóna 2016 - 2017

Sledujte online přenos z republikového finále Sportovní ligy ZŠ v plavání z Plzně prostřednictvím našich stránek www.sportovniligazs.cz!
Pokračování článku ›

Plavecká patronka Petra Chocová: „Sportů jsem vyzkoušela spoustu, ale plavání máme v rodině.“

Publikováno Plavání Sezóna 2016 - 2017

Plavecká patronka Sportovní ligy základních škol o Pohár ministra školství Petra Chocová začala plavat v pěti letech pod vedením svého otce a o rok později absolvovala první závody. Od čtrnácti let se specializuje na prsařské tratě, na kterých získala své největší úspěchy včetně dvou titulů mistryně Evropy. Od roku 2002 patří k absolutní české špičce (účast na OH, na MS v Budapešti 2017) a nebýt chronických problémů s ramenem, které si vyžádaly několik operací, její medailová sbírka by byla mnohem pestřejší. Počet českých rekordů, které dosud ve všech věkových kategoriích překonala, se blíží stovce.

Jak vzpomínáte na sport v dětství? Posílala vás základní škola na plavecké soutěže?

Taťka učil na plavecké škole a bral mě na závody. Se svou základní školou jsem na plavecké závody nejezdila, ale vynahradila jsem si to v jiných sportech. Byla jsem sportovně založené dítě, a tak mě paní učitelka hlásila na všechny možné soutěže. Často to byly přespolní běhy a běžecké závody. Bylo to fajn a já si to moc užívala.

V kolika letech jste začala s plaváním a co bylo impulzem právě pro tento sport?

Byli to rodiče, kteří v té době působili v plavecké škole oba dva. Plavat jsem začala v pěti a o rok později mě vzal taťka na první závody. Samozřejmě jsem jako malá zkoušela i spoustu dalších sportů – tancování, gymnastiku, basketbal, atletiku… Řečeno s nadsázkou a v uvozovkách – nemohla jsem si až tak moc vybrat, u čeho zůstanu.

Plavecké finále Sportovní ligy je určené žákům loňských třetích tříd, kteří absolvovali školní plavání. Jak na tyto hodiny vzpomínáte vy?

Ve škole všichni trenéři věděli, že plavu, takže mi třeba spíš řekli, jestli bych jim nepomohla předvést spolužákům, co po nich vlastně budou chtít. Na diplomech jsem samozřejmě měla delfínky, a to nejlepší hodnocení. Hlavně mě to však bavilo i ve škole, s kamarády jsem si ty hodiny užívala. Tehdy to ještě nebyl takový dril, jaký přišel později.

Zažila jste ve školních letech nějaké velké finále, které vám utkvělo v paměti?

Přiznám se, že ne, protože jsem v tomto ohledu strašná. Jiní plavci vzpomínají, kde byl na mistrovství skvělý bazén, a já se jen divím: „Vážně, jo?“ Už jako malá jsem objela dvacet závodů ročně a za těch dvacet pět let, co závodím, se mi to všechno mísí. Co si pamatuju, je, že jsem mívala pěkné barevné plavečky a takové staré silikonové duhové koupací čepičky. Nebo to, že jsem musela závodit bez brýliček, protože mi v té době žádné nedržely.

Co by podle vašeho názoru měly vědět děti, které sní o plavecké dráze?

Pro sport obecně je nejdůležitější vydržet, i když se nedaří. Pamatuju si, když jsem asi pět nebo šest let nepřekonala žádný osobák a všichni se ptali, proč se na to nevykašlu. No, a já jsem vydržela a zase se to zlomilo. U plavání je pak důležité zvyknout si na vodu, protože je občas šílené skákat na ranních trénincích do studené vody. V ostatních sportech se člověk zpotí, ale v bazénu jste neustále celí mokří. Lidé často říkají, že všichni mají parfémy, jen mi plavci pořád smrdíme chlórem. Hlavní ale je si k tomu sportu vytvořit láskyplný vztah. Pamatuju si na dobu, kdy jsme tak trochu válčili s taťkou. On mi na tréninku dával do těla desetkrát víc než ostatním a já jednu chvíli plavání úplně nesnášela. Postupem času děkuji za tuto dobu, kdy mě u toho udržel, já to přestála a teď si to díky tomu zase strašně užívám.

Jak se těšíte na republikové finále Sportovní ligy, které se uskuteční 14. září v Plzni?

Těším se moc, sama mám plzeňský bazén ráda. Je tam spousta prostoru pro závodníky i diváky, plavecký klub umí vytvořit perfektní atmosféru, organizačně to tam skvěle odsýpá. Doufám, že děti, které přijedou závodit, mají skutečně vztah k vodě a nebudou tam jen proto, že je vyslal pan učitel. Snad si to i ony užijí, já se už nemůžu dočkat. Zaplavu si s nimi polohovou stovku a jsem zvědavá, jak to dopadne, protože jsem si konečně udělala prázdniny a nebyla ve vodě tři týdny. Tak snad se neutopím.

Letos jste patronkou plavání v rámci Sportovní ligy ZŠ, jak svou roli vnímáte?

Nejdřív jsem vůbec nechápala, když mě oslovili, v současnosti je zde v plavání řada mladších jmen. Říkala jsem si: „Super, tak ještě se o mně pořád ví.“ Hrozně mě nabudilo, když mi řekli, že by byli rádi, kdybych to vzala já, jako „služebně nejstarší plavec v reprezentaci“, jenž má za sebou zkušenosti, ale i plavecké trápení, které dokázal překonat. Vůbec nevím, jak své pocity popsat. V Plzni chci odvést perfektní práci, aby byli organizátoři rádi, že si vybrali mě, a ne někoho jiného.

Přípravy vrcholí, Plzeň se těší na plavecké republikové finále

Publikováno Plavání Sezóna 2016 - 2017

Historicky první republikové plavecké finále Sportovní ligy základních škol o Pohár ministra školství je za dveřmi. Organizátoři a představitelé města na tiskové konferenci ve středu 6. září seznámili zástupce médií s aktuálním stavem připrav. V Plzni neberou konání velké sportovní akce, kterou vyvrcholí třetí ročník této soutěže, na lehkou váhu. Žáci čtvrtých ročníků základních škol, kteří v loňském roce ještě jako „třeťáci“ bojovali v plaveckých soutěžích, se mohou těšit na skvělou atmosféru hodnou vrcholových sportovců.

Pokračování článku ›

Výherci prázdninové FOTOSOUTĚŽE!

Publikováno Ostatní Sezóna 2016 - 2017

1. místo Dalibor Fait – @faitdalibor – 146 lajků

2. místo Kryštof Lehečka – @kikinek13 – 145 lajků

3. místo Theodor Dlugoš – @teodlugos – 134 lajků

Pokračování článku ›