ATLETIKA MINIFOTBAL BASKETBAL FLORBAL VOLEJBAL HÁZENÁ PLAVÁNÍ

Přípravy vrcholí, Plzeň se těší na plavecké republikové finále

Publikováno Plavání Sezóna 2016 - 2017

Historicky první republikové plavecké finále Sportovní ligy základních škol o Pohár ministra školství je za dveřmi. Organizátoři a představitelé města na tiskové konferenci ve středu 6. září seznámili zástupce médií s aktuálním stavem připrav. V Plzni neberou konání velké sportovní akce, kterou vyvrcholí třetí ročník této soutěže, na lehkou váhu. Žáci čtvrtých ročníků základních škol, kteří v loňském roce ještě jako „třeťáci“ bojovali v plaveckých soutěžích, se mohou těšit na skvělou atmosféru hodnou vrcholových sportovců.

Plzeňští hostitelé už jen dolaďují poslední detaily. „Město Plzeň je nesmírně rádo, že se může podílet na uspořádání velké akce, která je zaměřená na plavání, ale hlavně na děti, a že se tady koná celorepublikové finále aktivit základních škol. Plzeň je zkrátka město sportu, Plzeň sport podporuje,“ zdůraznil primátor Martin Zrzavecký, který nad akcí převzal záštitu

Západočeská metropole musela před svým výběrem za dějiště plaveckého republikového finále projít přísným výběrovým sítem. O uspořádání události projevily zájem také další města z celé České republiky, která opakovaně navštěvovali členové Asociace školních sportovních klubů. Mnoho dotazů týkajících se vlastní zkušenosti s plzeňským plaveckým areálem a tamějšími závody musela zodpovědět i patronka plavání a stabilní členka českého reprezentačního týmu Petra Chocová.

Profesionální plavkyni udělal konečný výběr velkou radost. “Bude to tu vypadat úplně stejně jako při mistrovství České republiky. Děti budou mít k dispozici profesionální časomíru Omega a jejich jména a časy se budou zobrazovat na velké tabuli. Plzeňský plavecký klub prostě takové závody pořádat umí a já se moc těším, protože vím, že si děti odnesou krásné zážitky,” zářila nadšením Petra Chocová.

Republikové plavecké finále Sportovní ligy základních škol se uskuteční ve čtvrtek 14. září v plzeňském bazénu na Slovanech.

Reportáž ČT Sport:
http://www.ceskatelevize.cz/sport/ostatni/reportaze/360559-chocova-ukaze-detem-cestu-do-plaveckeho-bazenu/