ATLETIKA MINIFOTBAL BASKETBAL FLORBAL VOLEJBAL HÁZENÁ PLAVÁNÍ

Republikové finále v minifotbalu v Kroměříži má za sebou zápasy v základních skupinách

Publikováno Minifotbal Sezóna 2016 - 2017

Zápasy v základních skupinách otevřely ve čtvrtek 25. května program úvodního dne republikového finále 3. ročníku Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství v minifotbalu. Celkem dvanáct duelů, které se uskutečnily v útulném areálu Hanácké Slavie Kroměříž, současně určilo v kategoriích dívek i chlapců složení čtvrtfinálových dvojic. Ty budou bojovat o ministerské poháry v pátek ráno – obě finálová střetnutí se opět uskuteční před televizními kamerami v přímém přenosu na ČT sport.

Nejlepší formu na kvalitním trávníku před zvučnou kulisou dětí z kroměřížských škol zatím prokázaly týmy chlapců 33. Základní školy z Plzně, Základní školy Edisonova z Teplic a dívek ze Základní školy Evžena Rošického z Jihlavy , které svá utkání absolvovaly bez ztráty bodu.

Čtvrteční večer byl tradičně vyhrazen tzv. All Star Game. V rámci interaktivního programu se účastníci závěrečného turnaje setkali se Zdeňkem Grygerou, fotbalovým patronem letošního ročníku Sportovní ligy ZŠ a manažerem aktuálního vítěze pohárového MOL Cupu FC FASTAV Zlín, Natálií Valáškovou, reprezentantkou ČR U17, hráčkou 1. FC Slovácko a velkým talentem kroměřížského fotbalu, hráčem SK Hanácká Slavia Kroměříž Michalem Cupákem. Velkou událostí pro děti bylo focení s MOL Cupem, který přivezl do Kroměříže Zdeněk Grygera.